|
Kreis Mitte K3 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | PU | BR | Sp | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | SG Mü-R/Schwabach 3. | 4 | 4½ | 6 | 5 | 5 | 8k | 16 | 32.5 | Auf | ||
2. | SC Jäklechemie N. 3. | 4 | 4 | 4½ | 5 | 4½ | 4 | 14 | 26.0 | Auf | ||
3. | SC N-T Nürnberg 8. | 3½ | 4 | 3 | 5 | 5½ | 5 | 10 | 26.0 | |||
4. | SW Nürnberg Süd 6. | 2 | 3½ | 5 | 5 | 4½ | 3½ | 9 | 23.5 | |||
5. | SC Stein 1998 2. | 3 | 3 | 3 | 3 | 5 | 4½ | 6 | 21.5 | |||
6. | Zabo-Eintracht N. 4 | 3 | 3½ | 2½ | 3½ | 3 | 5½ | 3 | 21.0 | |||
7. | SC Postbauer-Heng 4. | 0k | 3 | 2 | 4½ | 3½ | 2½ | 3 | 15.5 | |||
8. | Freilos |
SC Jäklechemie N. 3. | 4 | : 4 | SG Mü-R/Schwabach 3. | 1340 | : 1451Ø | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Franz,Alexander | ½ | : ½ | Lottring,Dieter | 2 | 1494 | : 1633 | ||
3 | Bogendörfer,Ralf | ½ | : ½ | Strätz,Werner | 3 | 1520 | : 1659 | ||
5 | Hartmann,Robert | 0 | : 1 | Bachner,Thomas [3] | 4 | 1136 | : 1587 | ||
6 | Demir,Moritz | + | : - | Trainbauer,Walter | 5 | 1354 | : 1521 | ||
7 | Lingl,Peter | ½ | : ½ | Gedak,Gerhard | 6 | 1450 | : 1401 | ||
8 | Vilinski,Mark [1] | 0 | : 1 | Stierand,Roland | 7 | 1283 | : 1395 | ||
9 | Gündel,Kay (4) | ½ | : ½ | Hübl,Verena (6) | 9 | 1282 | : 1142 | ||
10 | Denninger,Tanja (6) | + | : - | Kleinöder,Tim (1) | 13 | 1201 | : 1267 |
Zabo-Eintracht N. 4 | 3 | : 5 | SC Stein 1998 2. | 1110 | : 1275Ø | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | Ott,Juan Luis [2] | ½ | : ½ | Lämmermann,Manfred | 1 | 1322 | : 1462 | ||
7 | Lorenz,Siegfried | 0 | : 1 | Brunnhuber,Edwin [1] | 2 | 1173 | : 1565 | ||
8 | Schauer,Lucca Noah [1] | 1 | : 0 | Harder,Dennis | 5 | 1167 | : 1339 | ||
9 | Schmitt,Klaus (4) | 0 | : 1 | Schuster,Bernd | 6 | 1139 | : 1272 | ||
11 | Pauer,Gerd (5) | ½ | : ½ | Stange,Lutz | 8 | 1121 | : 1259 | ||
14 | Held,Werner (6) | 0 | : 1 | Schmidt,Arno (6) | 9 | 983 | : 1238 | ||
15 | Öztürk,Dilara (5) | 1 | : 0 | Strohmaier,Michael (3) | 13 | 865 | : 1076 | ||
17 | Kocaman,Bahattin (5) | 0 | : 1 | Aliberti,Carmine (6) | 14 | 0 | : 987 |
SC N-T Nürnberg 8. | 5 | : 2 | SC Postbauer-Heng 4. | 1396 | : 1210Ø | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bischoff,Hermann | + | : - | Kühn,Nicole | 1 | 1748 | : 1803 | ||
2 | Werner,Gerhard | - | : - | Schermbach,Thomas [1] | 2 | 1450 | : 1512 | ||
3 | Fentze,Walter | + | : - | Lukas,Deniz (5) | 10 | 1708 | : 1037 | ||
6 | Uepach,Mathias,Dr. | + | : - | Koberstein,Markus (4) | 11 | 1259 | : 0 | ||
7 | Dähne,Martina | 1 | : 0 | Bhat,Kirthi (4) | 12 | 1355 | : 0 | ||
8 | Albayrak,Melissa [2] | 1 | : 0 | Piernikarczyk,Maximil(4) | 14 | 1220 | : 889 | ||
10 | Ronsin,Corentin (6) | 0 | : 1 | Merdian,Sergej (3) | 16 | 0 | : 0 | ||
13 | Panteleyev,Alexander (5) | 0 | : 1 | Müller,Sophia (3) | 18 | 1029 | : 811 |
TOP 20 |
---|
|
|